Dlaczego dom to lepsza opcja niż mieszkanie?

Szukając odpowiedniego miejsca do zamieszkania, wiele osób zastanawia się, czy zdecydować się na budowę domu, czy też raczej skłonić się ku kupnie mieszkania. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Wybierając mieszkanie, zwykle zyskujemy szybszy dojazd do pracy czy szkoły. W wielu przypadkach oznacza to, że nie będziemy się musieli martwić zapewnieniem ogrzewania w zimie czy też odśnieżaniem podjazdu lub chodnika. Kłopotem nie będą również jesienne liście i zatkane rynny. Zwykle też kupując mieszkanie, nie musimy instalować alarmu czy korzystać z usług firmy ochroniarskiej.

Jednak mieszkanie ma też wiele wad. Zazwyczaj ma niewielką powierzchnię, którą trudno rozsądnie zaaranżować. Najczęściej mieszkanie w budynku wielorodzinnym oznacza większy hałas i uciążliwości ze strony sąsiadów, powodowane głośnym zachowaniem, śmieceniem czy nieprzestrzeganiem innych zasad współżycia.

Wybór między mieszkaniem a domem bywa trudny. Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom, jakie możemy odnieść, decydując się na budowę domu i zobaczmy, czy w ostatecznym rozrachunku ta opcja okaże się lepsza.

 

Zalety domu wolnostojącego

Dom wolnostojący oznacza przede wszystkim posiadanie własnego ogrodu. Zyskujemy więc znakomite miejsce do relaksu i odpoczynku. Jeśli pasjonuje nas ogrodnictwo zyskujemy możliwość uprawy ulubionych roślin i swobodnego kształtowania naszego najbliższego otoczenia. Przydomowy ogródek to również miejsce, w którym możemy wykopać oczko wodne lub zainstalować basen ogrodowy. Bez przeszkód postawimy w nim altankę czy urządzimy ogródek skalny. Jeśli mamy dzieci, będą one miały miejsce do bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dom to również zwykle dość duża przestrzeń użytkowa. Decydując się na budowę, możemy wybrać projekt, który zagwarantuje nam odpowiednie rozplanowania pomieszczeń i ich właściwą dla naszych potrzeb wielkość. Jeśli chcemy, w domu możemy przewidzieć dodatkowe pomieszczenia, które pozwolą nam na realizacje naszych pasji. Możemy zaplanować siłownię, saunę czy pokój do grania w gry komputerowe.

Budowa domu zwykle oznacza, że będziemy czuć się bardziej swobodnie. Sąsiedzi nie będą nam hałasować nad głową, nie przeszkodzą nam też głośne imprezy czy głośno szumiące rury. Dom wolnostojący wiąże się z większą prywatnością i spokojem.

Facebook