Dom to nie wszystko. Jak zorganizować posesję?

Kiedy zakończymy budowę domu, warto pomyśleć o odpowiednim zagospodarowaniu terenu przydomowego. Nawet niewielka posesja daje wiele możliwości funkcjonalnego wykorzystania, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zagospodarowana.

Dlaczego warto wykonać projekt terenu przydomowego?

Projekt terenu przydomowego daje możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału posesji, dzięki czemu będzie na w pełni funkcjonalna i dostosowana do indywidualnych potrzeb. Trzeba przy tym uwzględnić bardzo wiele czynników, takich jak m.in. wymiary i kształt ogrodu.

Przygotowując wstępny plan, warto zapoznać się z geodezyjną mapą działki, gdyż na jej podstawie dowiemy się, gdzie przebiegają podziemne przewody – wodociągi, kanalizacja, przewody elektryczne. Znajomość ich położenia jest konieczna, jeśli planujemy większą ingerencję w teren.

Jeśli chcemy uprawiać rośliny w ogrodzie, należy odpowiednio wyznaczyć miejsca zacienione i nasłonecznione. To przyda się zarówno przy doborze gatunków roślin, jak i przy planowaniu stref rekreacji i wypoczynku.

To tylko kilka przykładowych kwestii, które trzeba uwzględnić przy organizowaniu przydomowej posesji. Aby mieć pewność, że projekt zagospodarowania terenu przydomowego zostanie przygotowany funkcjonalnie i zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta.

Ogród wizytówką twojej posesji

W przypadku aranżacji terenów przydomowych teoretycznie nie potrzebujemy projektu. Prawo budowlane stawia pewne wymagania dotyczące takich kwestii, takich jak np. lokalizacja budynku na działce, dojście do budynku, dojazd itd. W żaden sposób nie odnosi się jednak do kwestii rozmieszczenia roślinności w ogrodzie czy architektury ogrodowej. To wszystko możemy zaplanować we własnym zakresie lub z pomocą profesjonalnego projektanta.

Nasza firma specjalizuje się w budowie domów od podstaw, jednak zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie inwestycji – również w zakresie projektowania posesji. Zapewniamy wsparcie doświadczonych projektantów, którzy przygotują dla ciebie plan zgodnie z przyjętymi normami zagospodarowania przestrzennego oraz z mocnym naciskiem na ekologię. Tworzymy projekty ogrodów, które są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i nastrajające do błogiego odpoczynku.

Facebook