Instalacje alarmowe. Gwarancja bezpieczeństwa w domu

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie swojej posesji przed włamywaczami. Można zamontować kraty w oknach, zdecydować się na ochronę mienia przez firmę ochroniarską lub postawić wysokie, solidne i trudne do sforsowania ogrodzenie. Najlepszą gwarancją bezpieczeństwa będą jednak instalacje alarmowe. Podczas gdy jeszcze do niedawna stosowano niemal wyłącznie instalacje, których poszczególne elementy połączone były kablami, obecnie montuje się głównie instalacje bezprzewodowe. Sprawdź, jak działają i jakie są ich zalety.

Bezprzewodowe instalacje alarmowe, czyli właściwie co?

Bezprzewodowe instalacje alarmowe składają się z:

  • centrali alarmowej,
  • układu sterującego,
  • zasilacza,
  • akumulatora,
  • czujników,
  • detektorów,
  • sygnalizatorów.

Zasilane bateriami lub akumulatorem, bezprzewodowe instalacje alarmowe komunikują się dzięki falom radiowym w transmisji cyfrowej. Idealnie nadawać się będą do domów o drewnianej konstrukcji lub wtedy, kiedy w nowo postawionym budynku nie chcemy kuć ścian pod kable instalacji alarmowej. Można montować je zarówno na budynkach w trakcie budowy, jak i na tych już wykończonych, na stałe lub na określony okres czasu.

Jakie są zalety bezprzewodowych instalacji alarmowych?

Oferowane przez nas bezprzewodowe instalacje alarmowe posiadają szereg zalet. Przede wszystkim możemy dzięki nim zabezpieczyć w prosty i szybki sposób kilka budynków na Państwa posesji, na przykład dom, garaż oraz pomieszczenia gospodarcze bez konieczności łączenia ich kablami. Wówczas w budynku głównym zainstalowany będzie jeden system alarmowy, do którego dodaje się poszczególne podsystemy w pozostałych budynkach. Ponadto montowane przez nas bezprzewodowe alarmy można rozbudować o czujniki, wykrywające ulatnianie się gazu, czujniki ruchu, dymu czy czadu. Instalacja dodatkowych czujek nie wymaga stosowania modułów komunikacyjnych.

Instalacje alarmowe dają obecnie największą gwarancję ochrony twojej posesji przed włamaniem. Szybko wykryją intruza i zawiadomią o tym ciebie, firmę ochroniarską i policję. W razie pożaru automatycznie przekażą sygnał do jednostki straży miejskiej. Ich montaż nie jest kosztowny ani skomplikowany, a same systemy pracują sprawnie i wydajnie przez wiele lat, bez usterek czy poważnych awarii.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług montażu instalacji alarmowych!

Facebook