Jak oczyszczać ścieki w nowo budowanym domu?

Nie każda posesja ma możliwość doprowadzenia podłączenia kanalizacyjnego do ogólnego łącza, a jednocześnie odpowiednie odprowadzanie ścieków jest niezbędne w każdym domu. Dotyczy to również nowo powstających obiektów mieszkalnych. Już w pozwoleniu na budowę uwzględnione są wymagania dotyczące tej kwestii. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia domu do sieci kanalizacyjnej, trzeba wybrać inne rozwiązanie, np. budowę szamba lub przydomową oczyszczalnię ścieków.

Zachęcamy do wyboru przydomowej oczyszczalni ścieków. Nasza firma specjalizująca się w budowie domów od podstaw świadczy usługi obejmujące również zakładanie takich oczyszczalni i modernizację już istniejących. Doświadczenie nasze i naszych klientów pokazuje, że jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku nowo powstających domów.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie rzadziej wybierane niż szambo, niemniej warto je wziąć pod uwagę z kilku powodów. Przede wszystkim zapewnia niemal bezobsługową instalację. Zanieczyszczenia bytowe są oddzielone od wody, która po dokładnym oczyszczeniu może wrócić do gleby. Proces ten przebiega w kilku etapach: najpierw w osadniku gnilnym zatrzymywane są substancje, które nie ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w wodzie i nadają się do dalszej fermentacji, następnie pozostałe ścieki neutralizowane są podczas procesów naturalnego rozkładu tlenowego z wykorzystaniem mikroorganizmów zwierzęcych i roślinnych. Jest to metoda nie tylko wydajna, ale i ekologiczna. I chociaż koszt realizacji tej inwestycji jest wyższy niż np. szamba, to jednak późniejsze wydatki eksploatacyjne okazują się minimalne.

Rodzajów przydomowych oczyszczalni ścieków jest obecnie kilka, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozwiązania, które zapewni najdogodniejsze funkcjonowanie idealnie dopasowane do potrzeb. Jeśli nie wiesz, na jaką oczyszczalnię się zdecydować, nasi doświadczeni fachowcy zawsze służą pomocą. Bez względu na model oczyszczalni sposób jej działania jest zawsze taki sam, a więc możesz być pewien jej wydajności.

Facebook